Type Here to Get Search Results !

Kızkalesi Mersin Tanıtım

Kızkalesi Mersin

 Kızkalesi, Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı bir belde. Yerli turistlerin tercih ettiği bu güzel beldede, otel, motel ve pansiyonlar ile her çeşit gelire sahip kişilere hitap ediyor. Erdemli'nin batısında Antalya yolu üzerinde küçük ve şirin bir yerleşime sahip. Torosların  yeşil ormanları ile Akdenizin mavisinin birleştiği güzel yerlerden sadece bir tanesi. 

Adını anakaraya yaklaşık bir kilometre mesafedeki, küçük bir ada üzerine kurulu kaleden almaktadır. Bu yerleşim merkezinin tarihi ilk çağlara kadar gitmektedir. Tarihi bulgular M.Ö. buraların yerleşime açıldığını göstermektedir.

Geniş kumsalıyla plaj keyfini çıkarabilirsiniz. Kesenize göre otel, motel, apart otel veya pansiyonlar kiralayarak güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Aşağıdaki videoda Kızkalesini ve beldeyi gezebilirsiniz.Tags: kızkalesi, kız kalesi, mersin, mersin kızkalesi, kızkalesi nerede, kız kalesi plajı, kız kalesi nerede, kızkalesi mersin, kızkalesi tarihçesi, kızkalesi otel, mersin gezilecek yerler, mersin tarihi yerler, mersin plajları, 

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.