Antalya'da Gezilecek Yerler

0
Antalyada Gezilecek Yerler

Antalya

 

Tarihi dokusu, iklimi ve denizi ile dünyayı kendine hayran bırakan, turizmin başkenti Antalya. Canınız tarih öncesi kalıntılar mı görmek istedi, gidin. Doğa ile iç içe ya da deniz, kum ve güneş mi istedi gidin.

Yat limanında yatlar ile bütçenize ve ayıracağınız zaman göre, 45 dakikalık ya da gün boyu gezilere katılabilir ve eğlenebilirsiniz. 

1980 sonrası Türkiye'de turizm konusunda yapılan atılımlar neticesinde, şehir nüfusu hızla artmış ve nüfusu 2,5 milyona olmuştur. Halen göç almaya devam etmektedir.

Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalılar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslar, Selçuklular ve Osmanlılar döneminden kalma bir çok tarihi eser barındırmaktadır.

Antalya Yivli Minare Camii

Üç kapılardan girilen kaleiçi mahallesi şehrin en eski yerleşim yeridir. Bu mahallede ayakta kalan en bilindik eser Yivli Minare Camiidir. 

Yukarı Düden Şelalesi

Şehrin gürültüsünden uzak, sadece su sesi dinleyerek dinlenebileceğiniz yerlerden sadece bir tanesi Yukarı Düden Şelalesidir. İklim değişikliği bu şelaleyi de etkilemiş ve suyu son zamanlarda azalmıştır.

Düden Şelalesi

Yukarı düden şelalesinden gelen suyun denize döküldüğü yerde de büyük bir şelale vardır. Yukarı düden şelalesinden sonra yer yüzüne çıkan yeni kaynaklarla su burada daha gür akmaktadır.

Belek, Side, Alanya, Kaş ve Beldibi'nde bulunan 5 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Fakat son zamanlardaki hayat şartları ve pahalılık, otel fiyatlarına yansımıştı. 

Antalya, dünyada herkesin görmesi gereken bir şehir.

Aşağıdaki videoda Antalya Merkezde bir günde gezilecek yerlerin önemlilerini izleyebilirsiniz.


Etiketler: Antalya gezilecek yerler, Antalya, Antalyada görülecek yerler, antalya da gezilecek yerler, antalya tarihi yerler, antalya merkez gezilecek yerler, antalya turistik yerler, antalya doğal güzellikleri, Antalya gezilecek yerler merkez,

 

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Çerezleri okumak ve kabul etmek için tıklayın oku
Accept !