Type Here to Get Search Results !

Hantavirüs Nedir Nasıl Bulaşır

Hantavirüs nedir?
Çin'den dünyaya yayılan corona virüs (covid-19) dan sonra, şimdi de yine Çin'de görülen Hantavirüs'den dolayı bir kişinin ölümüyle dünya yeniden gözlerini Çin'e çevirdi. Yoksa yeni bir virüs salgını mı başlıyor?

Çin'de 29 Ararlık 2019 tarihinde meydana gelen ölümler ile dünyada korku ve paniğe neden olan coronavirüs, dünyada can almaya devam ederken, yeni bir virüs ile de korkuya neden oldular. HANTAVİRÜS. Peki bu hantavirüs nedir ve nasıl bulaşır beraber bakalım.

Edinilen bilgiye göre hantavirüs insanlara kemirgenler vasıtasıyla bulaşıyor. Fare gibi kemirgen türü hayvanların dışkısına temas etmek bile bu hastalığa davet çıkarabilir. Kaldı ki; Çin ve uzak doğuda bazı ülkelerde fareyi kızartıp yiyin insanlar bile var. Fare gibi kemirgenlerin dışkısıyla insana bulaşan hastalık insanda, coronavirüs gibi, akciğer semptomlarına neden oluyor.

Belirtileri ise yüksek ateş, bulantı, kusma, yorgunluk, şiddetli ağrılar, baş dönmesi ve ishal olarak sıralanabilir.

Bu virüsün insandan insana bulaşmadığı  ise sevindirici bir bilgi olarak söylenebilir.Tags: hantavirüs, hanta virüs, hantavırus, hantavirus nedir, hanta virus insandan insana bulaşırmı, hanta, hantavirus olduğumu nasıl anlarım
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.