Type Here to Get Search Results !

Türkiye Suriye'nin kuzeyine harekat yapmalı mı

Tags: Türkiye Suriyenin kuzeyine saldırır mı, ABD Türkiye gerilimi, Tramp ne dedi ne yaptı, güvenli bölge


Güvenli bölge için harekat
Türkiye her platformda Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturulması gerektiğini yıllarca ifade etti. Fakat arkasında gerekli desteği bulamadığından bu konu sürüncemede kaldı.

Sn.Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler oturumları da dahil bir çok toplantıda, Suriye'nin kuzeyinde Suriyeli mülteciler için güvenli bölge oluşturulması gerektiğini defalarca ifade etti. Gerek Soçi mutabakatı muhatabı üç ülke (Rusya, İran, Türkiye) gerekse ABD'nin bu bakış açısına destek vermiyor. Ülkelerin çıkarları doğrultusunda gelişen bu hadise yılan hikayesine döndü.

ABD başkanı Sn.Tramp bir gün başka, bir gün başka konuşuyor. Önce "Bizim Suriye'de ne işimiz var, çekilmeliyiz." diyor, ertesi gün "Türkiye'ye yaptırımlar uygularız, ekonomisini yerle bir ederiz." gibi uçuk cümleler kuruyor. Bu da gösteriyor ki; Amerika'yı Sn. Tramp değil başkaları yönetiyor. Çünkü ilk söylediği sonraki söylediği ile çok çelişkili. Siyonistlerin Amerika üzerindeki etkisini bilmeyen yok. Küresel sermayeyi elinde tutan bu grup, dünyada benim dediğim olur düşüncesinden bir türlü sıyrılamıyor, her yerde fesat, savaş ve ölüm oluyor.

Şimdi gelelim Türkiye'nin stratejisine. Türkiye güçlü bir ülke. Fakat küresel sermaye sahipleri sömüremedikleri ülkelere her zaman ekonomi silahını kullanıyor. "Dediğimi yap, sana dokunmayalım." felsefesi. Arabistan en güncel örnektir bu konuda. Türkiye sınırlarını zorlayan ve her an savaş çıkmasına neden olan Suriye gerilimi, başta İsrail olmak üzere, ABD, Almanya, İngiltere hatta İran'ın işine yarıyor. Bölgede en güçlü ülkeler Türkiye, İran, Arabistan ve İsrail. Hepsi birbirine şahin bakışları ile bakıyorlar.

Bir de PKK gerçeği var ki içler acısı. Kürtleri kullanan emperyalist güçler, Kürdistan devletini kurma vaadiyle kandırıyorlar. Oralarda elinde silahlı teröristler Kürt, emri verenler ya ermeni, ya yahudi ya da diğer emperyalist güçlerin milletinden. Kürtler ile Türkler etle tırnak gibi iken şimdi hasım durumuna düştüler. Tıpkı 1980 öncesi alevi ile sünniler gibi.Kürtler bunu görmeli.

Bu güvenli bölge er ya da geç kurulacak, kurulmalı. ABD'nin Suriye'ye üsler kurmuş olması önemli değil. Biz ülke olarak çok sarsılabiliriz, çok şehit verebiliriz. İsrail'in önünü açmak için Emperyalistler/Siyonistler Türkiye'nin gücünden korktukları için PKK'yı oraya yerleştirdi. Eğer bugün o güvenli bölgeyi oluşturamazsak; bir kaç yıl içinde göreceksiniz İsrail devleti Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır ve en sonunda Türkiye'ye saldırarak vadedilmiş topraklara! ulaşmak için çalışacaklar. Bir an önce gerekli düzenlemeler yapılıp, oraları güvenli hale getirmek gerekiyor.

Ezcümle, bu harekat bir an önce başlamalı, kimseye kulak asılmamalıdır.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.