Type Here to Get Search Results !

Barış Pınarı Harekatı ve batı

Tags: Barış pınarı harekatına batı neden karşı

Barış Pınarı Harekatı
Türkiye bir hafta önce başlattığı barış pınarı harekatında hedefe doğru emin ve temkinli ilerlerken, batı dünyasından hala itirazlar gelmeye devam ediyor.

Bunun en önemli nedeni bütün batı devletlerinin emperyalist olmaları. Dünyaya hükmetme ve kendi ülkelerinin diğer ülkelerden daha kuvvetli olması isteği ve devlet olarak gerek ekonomik gerekse askeri güç olarak üstünlük kurmaları gerekmekte. Bu düşünce yapısında olan batı devletleri Suriye ve diğer ortadoğudaki petrol ve diğer yeraltı kaynaklarından pay almak istiyor. Tıpkı leşe saldıran çakallar gibi.

Türkiye'nin güneyinde bulunan bütün sınır boyunca kurulmak istenen Kürdistan devleti ise Türkiye'nin ortadoğu ile irtibatını kesmek için kurulmak istenen tampon bir bölge. Yoksa kürtler batının umurunda bile değil. Avrupa Birliği ülkeleri, ABD ve İsrail bu bölgeye, tampon Kürdistan için para harcamakta, silah, mühimmat ve lojistik destek sağlamakta. Dolayısıyla para harcamakta.

Batının bu planlarını bozmak için yapılan bu harekât, elbette batının bam teline dokunmak anlamına gelir. Bundan önceki yazında da bahsettiğim gibi, Türkiye bu harekatı yapmalıydı ve yaptı. Değil batı, dünya karşı çıksa da bu harekat devam etmeli ve istikbalimiz ve bekamız için sonuna kadar gidilmeli.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.