Type Here to Get Search Results !

İstanbul'da deprem ne zaman olacak

Tags: İstanbul'da deprem 


Deprem
Herkesin aklında "İstanbul'da deprem ne zaman olacak?" sorusu var. Efendim nereye yakın , kaç şiddetinde, hangi ilçeler etkilenecek? vs.vs.
İki gün arayla meydana gelen son iki deprem de (4,7-5,8) tespit edilen hasarlı bina sayısı 70-80 civarında. 5,8 ile 70-80 civarında olursa, 7 ve üstü depremde bu sayı 70-80 binlerle ifade edilebilir. Bu yetkililere bildirilen sayı. Binasında hasar olup da bildirilmeyen bina sayısı bu rakamın iki katı civarında. Ya binamızı mühürleyip yıkarlarsa, biz ne yaparız nereye gideriz endişesi taşıyan yüzlerce mesken/işyeri var.
İki deprem de göstermiştir ki deprem her an gelebilir, gerekli düzenlemeleri ve yapılaşmayı yapın. Beklenen 7 ve üstü olacak muhtemel deprem İstanbul'un 1/4 'ünü etkiler, büyük yıkımlara neden olur. 2019 yılı içinde olmasa da 2020 yılında olma ihtimali yüksek olan beklenen depreme, hem devlet hem belediye hem de İstanbul ve çevresi olarak hazırlıklı olmalıyız.
Şehirleşme planlarını yeniden kurmalı ve en kısa sürede hayata geçirmeliyiz. Onun için depremin ne zaman olacağına değil her an olabilecekmiş gibi hazırlanmak lazım.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.