Type Here to Get Search Results !

Hangi internet sağlayıcısı daha iyi ?

modem
Hangi internet sağlayıcısı daha iyi?
İnternet sağlayıcı firmalar ya doğrudan ya da başka firmaların alt yapısını kullanarak hizmet veriyorlar. Türkiye'deki internet altyapısı bulunan şirketler, Türk Telekom, Turkcell Superonline ve
Türksat en önemli firmalar.

Diğer internet hizmeti veren firmalar bu altyapılardan birini kullanarak hizmet veriyorlar. Kendi altyapısı olmayan diğer firmaları tercih etmenizi önermem. Çünkü alacağınız hizmet çok düşük oluyor. Bir örnek vermek gerekirse; Türknet diye bir firma var, bu firma Türktelekom'un altyapısını kullanıyor. Dolayısıyla Türktelekomun taşeronu konumunda. Başvurunuz ile hizmeti alma tarihiniz arasında 10-15 gün geçiyor. Haydi bekleyip aldınız diyelim, herhangi bir arızada arıyorsunuz, kayda alındı diyorlar, ne gelen var ne giden, yine bekliyorsunuz. Gelen eleman işi iyi bilmiyor, yine bekliyorsunuz. vs.vs.vs. En iyi internet hizmet türleri başlıca şunlardır: Kablo, fiber optik, uydu ve mobil internet.

Uydu yoluyla hizmet sunan Turksat firması en kaliteli hizmeti vermekte. İkinci Superonline fiber optik, üçüncüsü de kablo internet sunan Türktelekom.
Şimdi gelelim hangisini tercih edeceğimize...

Yukarıda saydığım firmalardan hangisi bulunduğunuz binaya kadar altyapı kurmuş ise o sıralamadaki firmayı tercih edin. 1. Türksat, 2- Turkcell Superonline, 3- Türktelekom. Fakat alacağınız hizmetin hızlı olması için, hizmet sağlayıcının 25 Mpbs den 1000 Mbps ye kadar hız seçeneklerinden birini seçerek, hız ihtiyacınızı karşılamanız gerekir. Tabii ki hız arttıkça cebinizdeki yük de artacaktır. Kendi ihtiyacınızı karşılayabilecek hızı tespit ederek o paketteki aboneliğini gerçekleştirin.


Tags: Hangi internet, İnternet tavsiye, evime hangi interneti bağlatmalıyım, Superonline tavsiye, En iyi internet sağlayıcısı

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.